Sezóna 2012

TT Mladějov

Závod v Mladějově byl pro mě první závod v roce 2012. Přes půl roku ladění od posledního závodu bylo na stroji znát. A proto jsem byl dost zvědaví jak si povede v porovnání s konkurencí. Týden před závodem byl sice motor znovu na ponku a náboj do zadního kola s rozetami byly v soustružně, ale nakonec jsem Babettu stihnul dokončit skoro celou včas. Po startu jsem byl z Babett asi 5., ale po prvních kilometrech jízdy jsem se dostal na 2. místo. V půlce prvního kola měl Vasil menší jezdeckou chybu a já se probojoval do čela závodu. Výkonově můj stroj na Vasila nestačil a tak ve druhém kole jsem byl opět za ním. Držel jsem se ho skoro do konce druhého kola, jenže pak přišla ztráta výkonu a Vasil mi ujel. Při nájezdu do posledního kola už babetta moc nejela, ale doufal jsem, že do cíle dojedu. Bohužel v polovině posledního kola přestala jed úplně a vybojovaný druhý místo bylo pryč. Po sundání válce byla závada hned vidět, přidřeno u výfukovýho kanálu a zapečený kroužek. Pár dnů před závodem jsem udělal několik úprav, které trochu pomohly na výkonu, nestihl jsem však už naladit karburátor a chudá směs způsobila přehřátí motoru. Při závodě jsem překonal svoji maximální rychlost, která teď je 94km/h z kopečka a 85km/h po rovině.

obrazek

TT Veliš

Veliš je rychla trat s pěknou silnicí (kromě dvou usekú na panelovce). Nasadil jsem nejtěžší převod, který mam, a k tomu muj poslední nejjednodušší válec. Těsně před startem prvního závodu přišla změna a babetty se přesunuli do druhé jízdy. Proto jsem startoval s pionýrama v kategorii speciál a RS. Po startu jsem se zařadil po skupinky posledních pionýru, ale protože jsem jel trať poprvné a neznal jsem ji, tak jsem jel opartněji a proto mi začali ujíždět. Ve druhém kole jsem dokonce vyjel z trati a rázem jsem byl poslední závodník. Další tři kola jsem ztahoval ztrátu a předjel pár jezdců jak z kategorie RS, tak i speciál. Ale jak už to tak bývá 1km před cílem odešla svíčka a já jsem nedojel. Bylo pro mě příjemný překvapení, že jsem při závodě dokázal stíhat pionýrům. Po 4.kole jsem měl náskok na nejrychlejší babettu 39s.